• روستاهای هدف گردشگری

  جستجو بر اساس
  روستای دربندی علیا و سفلی
  توضیحات :

     این روستا یکی از بزرگ‌ترین روستاهای شهرستان درگز و قطب باغداری شهرستان است وجود رودخانه آب گرم سرچشمه و گرنی با آبشار معروف آن، مراتع غنی و مواهب خدادی و آثار باستانی همچون قلعه تاریخی حسینی و قلعه حسن خان جانو از والیان معروف نادر شاه افشار در میانکوه نشان از جایگاه این روستا در دوره حکمرانی اشکانیان تا پایان افشاریان داردکه جلوی خاصی به این روستا داده است. زبان ساکنین آن کردی (کرمانجی) است. با توجه به اینکه این روستا مورد هدف گرشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده برنامه طرح مطالعاتی آن در دست اقدام می باشد و تا کنون از خدمات رفاهی آب، برق، بهداشت و شبکه‌های مختلف سیما برخودار گردیده و مطالعات زیربنائی آن در برنامه توسعه پنچم نیز مورد نظر قرار گرفته است. معروفیت این روستا در صادرات سیب و گردو- گیاهان دارویی است که سیب آن زبان‌زد عام و خاص می باشد.

  دربندی و ریشتخوار
  توضیحات :
    این دو روستا در 60کیلومتری جنوب درگز در طول یک دره 30کیلومتری در میان قلل مرتفع کماس و سرچشمه اترک واقع است که دارای باغات سیب و گردو، پوشش گیاهی و جنگلی درختان ارس، قرقات، تمشک و گیاهان دارویی مانند زیره، کاکوتی (انخ)، کاسنی، قرقات و... است. این منطقه از اوخر اردیبهشت تا پایان مرداد ماه محل اسکان تیره‌های مختلف عشایری از سراسر منطقه درگز و قوچان می باشد مناظر کوهستانی دلفریب و یخچال‌های طبیعی و رودخانه‌های پر آب و مشجر جذابیت‌های خاصی به آن بخشیده است که هر ساله تعدای کثیری گردشگر و کوهنورد هفته‌ها در طبیعت این منطقه اطراق می کنند و از نزدیک به آداب و رسوم و ساختار روستا آشنا می شوند و یکی از مراکز صنایع دستی می باشد.

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
سایر شهرستان ها
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق