• روستاهای هدف گردشگری

  جستجو بر اساس
  دربندی و ریشتخوار
  توضیحات :
       این دو روستا در 60 کیلومتری جنوب در گز در طول یک دره 30 کیلومتری در میان قلل مرتفع کماس و سرچشمه اترک واقع است که دارای باغات سیب و گردو، پوشش گیاهی و جنگلی درختان ارس، قرقات، تمشک و گیاهان دارویی مانند زیره، کاکوتی (انخ)، کاسنی، قرقات و... است. این منطقه از اوا اردیبهشت تا پایان مرداد ماه محل اسکان تیره های مختلف عشایری از سراسر منطقه درگز و قوچان می باشد مناظر کوهستانی دلفریب و یخچال های طبیعی و رودخانه های پر آب و مشجر جذابیت های خاصی به آن بخشیده است که هر ساله تعدای کثیری گردشگر و کوهنورد هفته ها در طبیعت این منطقه اطراق می کنند و از نزدیک به آداب و رسوم، ساختار روستای آنجا آشنا می شوند و یکی از مراکز صنایع دستی می باشد. 
   

  روستای دربندی علیا  و سفلی

       این روستا یکی از بزرگ ترین روستاهای شهرستان درگز و قطب باغداری شهرستان است وجود رودخانه آب گرم سرچشمه و گرنی با آبشار معروف آن، مراتع غنی و مواهب خدادی و آثار باستانی همچون قلعه تاریخی حسینی و قلعه حسن خان جانو از والیان معروف نادر شاه افشار در میانکوه نشان از جایگاه این روستا در دوره حکمرانی اشکانیان تا پایان افشاریان داردکه جلوی خاصی به این روستا داده است. زبان ساکنین آن کردی (کرمانجی) است. با توجه به اینکه این روستا مورد هدف گرشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده برنامه طرح مطالعاتی آن در دست اقدام می باشد و تا کنون از خدمات رفاهی آب، برق، بهداشت و شبکه های مختلف سیما برخودار گردیده و مطالعات زیربنائی آن در برنامه توسعه پنچم نیز مورد نظر قرار گرفته است. معروفیت این روستا در صادرات سیب و گردو- گیاهان دارویی است که سیب آن زبانزد عام و خاص می باشد. 
   

             
  تصاویر

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
سایر شهرستان ها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق